Young Girl Playing PianoCudowny Świat Muzyki zaprasza dzieci do specjalnie dla nich przygotowanego pomieszczenia, wyposażonego w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Zróżnicowane narzędzia, takie jak: 2x2_gitarakeyboard, flet prosty, gitara, czy instrumenty perkusyjne, a także podręcznik z ćwiczeniami i odpowiadające im płyty CD, sprawiają, że każda lekcja jest interesująca i bogata pod względem treściowym. Główny punkt ciężkości położony jest tu na rozwój śpiewu, słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Rodzice są oczywiście mile widziani na zajęciach i mogą aktywnie uczestniczyć w zadaniach.

DSC08421„Języka uczymy się poprzez mówienie, a muzyki – poprzez śpiewanie.” Tym hasłem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w zajęciach umuzykalniających, uczących świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych.

DSC08432W tym wieku słuch u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne przy przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych historii, wspieranych muzyką programową. Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną.

festiwal_177Instrumenty klawiszowe pełnią w tym programie przede wszystkim rolę narzędzi wspierających rozwój słuchu.

W wieku 4-5 lat dzieci poszerzają znacznie zasób słownictwa. W tym okresie czynne uczestnictwo w zajęciach muzycznych wspiera rozwój mowy, pomagając zrozumieć znaczenie słów. Powiązanie muzyki z ruchem pozwala maluchom lepiej koordynować ruchy poszczególnych części swojego ciała.

yamaha bydgoszcz

Warto też zwrócić uwagę na aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole.

Uczestnicy zajęć

Dzieci pomiędzy 4. a 6. rokiem życia. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach jeden z rodziców dziecka uczestniczy czynnie w zajęciach z dzieckiem.

DSC08434Materiały

• Kolorowe książeczki
  • Zeszyt z ćwiczeniami
  • Płyta CD
  • Różnorodne instrumenty muzyczne

2x2_bongo

Czas trwania kursu

Ok. 2 lat. Po każdym roku uczniowie otrzymują dyplom ukończenia kolejnego stopnia. W ciągu roku szkolnego biorą udział w kilku koncertach i maja możliwość nagrania płyty CD z piosenkami, wierszami oraz utworami granymi na keyboardzie. Kontynuacją kursu jest program keyboardowy – Fun Key Kids dla dzieci w wieku 6-8 lat.